Boże Narodzenie 2014

Opublikowano Styczeń 1, 2015 przez Mateusz w Wiadomości
Boże Narodzenie Kamienna Stara

Boże Narodzenie już za nami. Jak co roku na Pasterce w Kamiennej Starej zgromadziły się tłumy. Wielu ludzi musiało całą Mszę spędzić przed Kaplicą, ponieważ w środku zabrakło miejsca.  Już od wielu lat całe rodziny przybywają z okolicznych miejscowości, ale także z Dąbrowy Białostockiej, by w bardzo wyjątkowym nastroju rozpocząć obchodzenie Bożego Narodzenia.

W homilii mogliśmy usłyszeć o tym, że warto jest sprawić, aby Pan Bóg urodził się nie tylko w stajence betlejemskiej, ale także w naszym sercu:

cytat gora

(…) czytamy w Ewangelii św. Jana, że swoi Boga nie przyjęli. Dowiadujemy się, że Chrystus urodził się w żłobie, gdzieś na marginesie życia społecznego. Tutaj nasuwają się słowa przypisywane wieszczowi narodowemu – Mickiewiczowi: ‚Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie.’ Pytamy się gdzie jestem dzisiaj, czy jestem wśród tych ludzi, którzy z obojętnością przegapili ten moment przyglądając się, czy może jestem wśród tych pasterzy, do których serca przemówił Bóg przez Aniołów. (…)

cytat dol

 

 

Jak co roku przygotowana została świąteczna dekoracja Kaplicy w Kamiennej Starej oraz piękny żłóbek:

 

Galeria zdjęć z Pasterki:

 

W pierwszym dniu Nowego Roku, życzymy wszystkim samych sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń!
Brak komentarzy na temat “Boże Narodzenie 2014”

Napisz komentarz

Facebook