Relacja z Dożynek Powiatowo-Gminnych – część 2

Opublikowano Wrzesień 10, 2014 przez Mateusz w Wiadomości
Dożynki Powiatowo-Gminne Kamienna Stara

Relacja z Dożynek Powiatowo-Gminnych – część 2

Kolejnym etapem dożynek w Kamiennej był turniej wsi oraz części artystyczne poszczególnych wsi. W tym roku do turnieju wsi zgłosiło się rekordowo dużo chętnych – aż 10 drużyn stanęło do rywalizacji sportowej i artystycznej. Drużyna, która myślała o zwycięstwie musiała wykazać się sprytem, talentem artystycznym, ale też sprawnością fizyczną. Uczestnicy mogli zdobyć punkty za: drużynowe skakanie w workach, najszybsze nalanie wody do butelki, przenoszenie piłki między kolanami, pchanie opony a także wyciskanie ciężarków.

Kamienna Stara dożynki

Już po pierwszej konkurencji było wiadomo, że o zwycięstwo walczyć będą 2 drużyny – Kamienna Stara oraz Reszkowce. Każdej z drużyn kibicowało wielu widzów i widać było, że każdy dobrze się bawi. Między kolejnymi kategoriami każda drużyna prezentowała przygotowaną część artystyczną. Do ostatniej chwili nie było pewnie, która z drużyn zdobędzie pierwsze miejsce, ostatecznie zwycięzcami okazała się drużyna Reszkowiec, która o kilka punktów wyprzedziła gospodarzy imprezy, natomiast nagroda za najlepszą część artystyczną wręczono Kamiennej Starej.

Kamienna Stara dożynki

Turniej wsi nie był jedyną atrakcją tego dnia. Każdy z obecnych mógł skosztować regionalnych smakołyków przygotowanych przez członkinie Dąbrowskiego Stowarzyszenia Produktu Lokalnego. Były to ciasta, miód, swojski chleb ze smalcem czy pierogi. Chętni mogli także otrzymać darmową porcję bigosu. Pod parasolami można było odpocząć i miło spędzić czas.

 

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci na świeżym powietrzu mogły bawić się na zjeżdżalni i dmuchanym zamku. Z każdą chwilą przybywało gości w Kamiennej Starej, a parkingi szybko się zapełniły samochodami.

 

 Galeria zdjęć z przebiegu turnieju wsi:

 

Galeria pozostałych zdjęć:

 

 

A już jutro ostatnia część relacji – zaprezentujemy koncerty gwiazd wieczoru- Bartka Wrony i zespołu Exaited.
Brak komentarzy na temat “Relacja z Dożynek Powiatowo-Gminnych – część 2”

Napisz komentarz

Facebook