Ciekawe miejsca

Sierpień w Kamiennej Starej

Sierpień w Kamiennej Starej

Ciekawe miejsca Kamienna Stara

Kościół św. Anny – Ten niepozorny budynek to Kościół Św. Anny w Kamiennej Starej, najstarszy, zachowany do dnia dzisiejszego drewniany budynek na Podlasiu. Ufundowany w 1609 r. przez Piotra Wiesiołowskiego. Więcej informacji na stronie poświęconej kaplicy św. Anny w Kamiennej Starej.

 

 

 

Wiatrak Holender Kamienna Stara

 

 

 

 

Drewniany wiatrak holender pochodzący z 1929 roku

 

 

 

 

Kamienna Stara BiebrzaMalownicze tereny nad Biebrzą– Dolina i Bagna Biebrzy, ostoja dzikiej przyrody – zostały uznane za „Modelowy europejski ośrodek turystyki wodnej 2010” w Polsce. Bagna Biebrzańskie to największa w Polsce ostoja łosi. Bliskie sąsiedztwo z Narodowym Parkiem Biebrzańskim, w którym szata roślinna odznacza się ogromną różnorodnością, wysokim stopniem naturalności i obecnością wielu rzadkich gatunków.

 

Kamienna Stara PodlasieBogata oferta agroturystyczna- Możliwość udziału w spływach kajakowych najpiękniejszym i najdzikszym szlakiem wodnym Podlasia – rzeką Biebrzą i jej dopływami. Bliskość Biebrzańskiego Parku Narodowego i jego najcenniejszych terenów – wypoczynek i relaks z dala od zgiełku miasta. Inną ciekawą propozycją aktywnego wypoczynku jest wyprawa na Bagna Biebrzańskie z przewodnikiem w czasie wyprawy nie tylko zobaczycie, że bagna wciągają, ale przy odrobinie szczęścia można będzie wypatrzyć króla bagien – łosia.

 

 

 

Facebook