Nadchodzące Boże Narodzenie 2016

Już za kilka dni rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Każdy z nas pragnie spędzić Święta Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze, z dala od trosk. Każdy z nas zapewne już teraz zajmuje się świątecznymi przygotowaniami, sprzątaniem i przyrządzaniem potraw.

Wigilia Bożego Narodzenia w Kamiennej

W tym roku, tak jak w poprzednich latach Pasterka odbędzie się o godzinie 22:00. Przez ostatnie lata ta wyjątkowa Msza Święta gromadzi tłumy wiernych z okolicznych wsi i miejscowości. Zapraszamy serdecznie!

Boże Narodzenie poprzedza adwent

Przed Bożym Narodzeniem przeżywaliśmy Adwent, który symbolizuje oczekiwanie na przyjście Chrystusa. W tym roku w Kościele w Kamiennej został przygotowany piękny wieniec adwentowy.

Zapalanie świec oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa. Wiąże się to ze słowami Chrystusa, który określał siebie mianem „światłości świata”.

I świeca symbolizuje przebaczenie przez Boga nieposłuszeństwa Adama i Ewy wobec Niego.

Świeca zapalana w II niedzielę adwentu stanowi symbol wiary patriarchów Narodu Izraelskiego jako wdzięczność za dar Ziemi Obiecanej.

III z kolei świeca odnosi się do radości króla Dawida, który celebruje przymierze z Bogiem.

Zaś ostatnia świeca symbolizuje nauczanie proroków, głoszących przyjście Mesjasza. W Wigilię Bożego Narodzenia wszystkie palące się świece stanowią symbol bliskości „przyjścia” Jezusa. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca, oraz wieczność życia Chrystusa. Zaś całościowo wieniec adwentowy jest symbolem wyczekującego w miłości i radości Ludu Bożego. Stanowi także symbol zwycięstwa i godności królewskiej. Jest formą hołdu dla oczekiwanego Chrystusa jako zwycięzcy, króla i wybawiciela.

źródło: wikipedia.org

Galeria wieńca adwentowego:

 

Boże Narodzenie w Kamiennej w poprzednich latach

Facebook